5 Farklı Bandana Kullanma Stili

90’lı yılların moda trendlerinden biri olan bandanalar son yıllarda yeniden hayat bulmuş durumda. Hemen her tarza uygun kullanım şekline uygun, onlarca farklı renk ve deseni mevcut olan bandanalar özellikle gençler ve kendini genç hisseden hanımların en popüler aksesuarları arasında yer alıyorlar.

Salaş Topuzlarda Bandana
5 Farklı Bandana Kullanma Stili 1
Bandanaların en çok tercih edildiği stil salaş topuzlardır. Dağınık topuz yapıldıktan sonra bandana topuzun önüne gelecek şekilde bağlanarak hoş bir görüntü elde edilir. Özellikle kakülü olanlar için kullanışlı bir bağlama stili.

Örgü Modellerinde Bandana
5 Farklı Bandana Kullanma Stili 2
Bandanaların en çok yakıştığı modellerden biri örgülerdir. Özellikle üniversite öğrencilerinin sıklıkla tercih ettiği bu yöntemde bandana bağlanır ve yandan salaş bir şekilde örülür. Ek olarak bandananın sarkan kısmı da örgüye dahil edilerek renkli bir görüntü elde edilebilir.

Bandana ile Şık ve Bohem Bir Model
5 Farklı Bandana Kullanma Stili 3
Bandana stilleri arasında klasik yöntemler bulunduğu kadar her daim popülaritesini koruyan özel modeller de bulunuyor. Günlük kombinlerde güzel bir seçenek olan bu model yapılması oldukça kolay bir bandana stili. Tek yapılması gereken bandanayı bağlamak ve kalan saçları sırasıyla bandana içerisine sıkıştırarak hoş bir görüntü elde etmek gerekiyor.

Açık Saça Bandana Bağlama Yöntemi
5 Farklı Bandana Kullanma Stili 4
Açık saça bandana bağlamanın birçok yolu vardır. Bunların hepsi kendine has şıklığa sahiptir. Gençler arasında çok sık tercih edilen yöntem, kısa sürede güzel bir görüntü yakalanmasını sağlıyor. Açık saçta iyi bir görüntü elde etmek için saçları dalgalı hale getirmek veya bir gece öncesinden örgü yapıp bandana takılacağı zaman açılması saçların daha hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Dinamik Topuzlarda Bandana
5 Farklı Bandana Kullanma Stili 5
Kadınlar için her zaman “kötü saç günü” vardır. Bazen ne yapılırsa yapılsın saçlar şekil almaz, bir türlü istenilen görüntüye kavuşmaz. Böyle anlarda bandana kurtarıcı bir çözüm olarak kullanılabiliyor. Saçlar tepeden gelişigüzel bir topuz yapılır ve renkli bir bandana topuzun etrafına sarılarak arkadan veya önden fiyonk şeklinde bağlanılarak özenli bir görüntü sağlanır.

Bonus: Bandana Her yerde!
5 Farklı Bandana Kullanma Stili
Bandanalar her ne kadar saç ile özdeşleşen bir aksesuar görülüyor olsa da esasında çok fonksiyonel bir aksesuar özelliği gösteriyor. Boyunluk, fular, eşarp, bileklik gibi farklı alanlarda kullanılabiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder